Право на захист

Наш навчальний заклад відвідали представники благодійної організації “Благодійний фонд. Право на захист.”Вони поспілкувалися з внутрішньо переміщеними жителями, які тимчамово прживають в гуртожитку ,провели моніторинг потреб.

Зустріч відбулася в теплій і дружній обстановці.

🚗 Наші колеги з Львівського офісу БФ “Право на захист” – консультант із соціальних питань Ігор Слотюк та спеціаліст з оцінки потреб Юрій Сасанчин, відвідали місце компактного проживання переселенців у м. Кам’янка-Бузька.

👨‍💼 Вони проконсультували переселенців щодо доступу до правової допомоги та соціальних послуг. Так, пані Світлана* є самотньою, не має доходів та жодних засобів для проживання. Розповіли їй про можливості оформлення соціальних виплат, фіксації втрати майна.

🏫 Керівники закладу показали приміщення МКП, розповіли про умови проживання людей, про потреби для покращення побуту, про спільні зусилля колективу закладу, громади та волонтерів у допомозі тим, хто рятується від війни.

🧹 Люди також пропонують адміністрації свою допомогу в облаштуванні МКП – долучаються до прибирання приміщень та територій, беруть участь у просвітницьких заходах, охоче покращують рівень володіння українською мовою.

🎨 Так, Віталій* із Харкова – художник. Чоловік вирішив зробити подарунок училищу та малює герб України. Люди, які знайшли прихисток у громаді запевнили наших колег, що задоволені умовами проживання та подякували за піклування.

🥔 Водночас представники адміністрації прихистку зізналися, що ресурси й засоби для утримання переселенців вичерпуються, виникає потреба в продуктах. Попри те – налаштовані оптимістично і, за потреби, готові й надалі тримати свій “фронт”.

Якщо ви маєте питання, що стосуються перетину кордону, відновлення втрачених документів, соціальних виплат, тимчасового житла тощо, телефонуйте щодня з 7.00 до 22.00 за номерами гарячої лінії:

🟢VODAFONE: +380995075090

🔵KYIVSTAR: +380685075090

🟣LIFECELL: +380935075090

або пишіть нам в Телеграм: https://t.me/pravonazahyst

*імена змінені

У матеріалі використані фото МКП.

UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні

Щорічно 18 травня відзначають день пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу Сьогодні у ВПУ 71 м.Кам’янка-Бузька заступником директора з НВР Швед Х.Р. проведено годину пам’яті під назвою “Кримськотатарський геноцид: вкрадене життя” О 3-й годині ранку 18 травня 1944 року розпочалася операція з масової депортації кримських татар. Впродовж наступних двох днів на заслання було відправлено більше 180 […]

Вигаптуй на небо райдугу-доріжку,Простели до сонця вишивку-манішку,Щоб по тій доріжці з лебедями-снами,Плавати по щастя білими човнами.(Василь Симоненко) Українці та вишивка міцно пов’язані між собою століттями.Вишиття – частина української культури, а українську вишивку прозвали “кодом нації”.Вишита сорочка вважалась оберегом, а візерунки на ній – потужними символами які захищали власника від хвороб та негараздів. Вишиванка – це […]

Junior EXPО

23 квітня 2023 у Стрийському парку у Львові відбувся Junior EXPO. Ярмарок молодіжного підприємництва – перший в Україні ярмарок молодіжного підприємництва! Учасники міні компанії «Vitality» Вищого професійного училища N 71 Кручкевич Софія, Груба Софія, Чуба Софія та Грищук Софія під керівництвом викладача економіки Загорняк Ольги Мирославівни також взяли участь у ярмарці та підготували свою продукцію. […]

x