День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щорічно 18 травня відзначають день пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Сьогодні у ВПУ 71 м.Кам’янка-Бузька заступником директора з НВР Швед Х.Р. проведено годину пам’яті під назвою “Кримськотатарський геноцид: вкрадене життя”

О 3-й годині ранку 18 травня 1944 року розпочалася операція з масової депортації кримських татар. Впродовж наступних двох днів на заслання було відправлено більше 180 тисяч населення. Для цього радянська машина залучила 32 тисячі співробітників НКВС.

Люди їхали з рідних домівок невідомо куди і наскільки лише з тим, що вдавалося нести в руках. Решту – “законно” конфіскувала держава. На збори у них було від кількох хвилин до пів години.

Це трагічна сторінка в історії кримських татар – невід’ємної частинки нашого великого українського народу. Лише в перші роки заслання кримськотатарський народ від голоду, хвороб та виснаження втратив 46,2% своєї чисельності. Окрім цього, радянський режим позбавив позбавив Крим автономії, а понад 80% оригінальної кримської топоніміки було замінено на стандартні радянські назви.

Сьогодні вшановуємо пам’ять жертв цього страшного злочину. І як ніколи гучно заявляємо: Крим – 🇺🇦 це Україна. Бо 70 років потому історія, на жаль, повторилася. І Український Крим – в руках того ж окупанта.

🕯Вічна пам’ять жертвам геноциду кримськотатарського народу!

Вигаптуй на небо райдугу-доріжку,Простели до сонця вишивку-манішку,Щоб по тій доріжці з лебедями-снами,Плавати по щастя білими човнами.(Василь Симоненко) Українці та вишивка міцно пов’язані між собою століттями.Вишиття – частина української культури, а українську вишивку прозвали “кодом нації”.Вишита сорочка вважалась оберегом, а візерунки на ній – потужними символами які захищали власника від хвороб та негараздів. Вишиванка – це […]

Junior EXPО

23 квітня 2023 у Стрийському парку у Львові відбувся Junior EXPO. Ярмарок молодіжного підприємництва – перший в Україні ярмарок молодіжного підприємництва! Учасники міні компанії «Vitality» Вищого професійного училища N 71 Кручкевич Софія, Груба Софія, Чуба Софія та Грищук Софія під керівництвом викладача економіки Загорняк Ольги Мирославівни також взяли участь у ярмарці та підготували свою продукцію. […]

«РІК НЕЗЛАМНОСТІ» Дата повномасштабного вторгнення назавжди закарбується у пам‘яті мільйонів українців. Ми прокинулися 24.02.2022 о 4.50 ранку і дізналися, що наше попереднє життя вкрали. У нас більше немає планів на майбутнє, немає спокою, тривога і страх стали нашими постійними друзями. Страшна біда, яка прийшла в дім кожного українця, назавжди змінила наші життя. Відчай, страх, біль, […]

x